Ekino czyli serwis, gdzie legalnie znajdziesz ulubione filmy

Widz filmów i seriali bywa bardzo wymagający. Z jednej strony szuka filmów ambitnych tj. Sztuka Kochania (historia Michaliny Wisłockiej), z drugiej czasem ma ochotę na produkcje z gatunku komedii. Jednego dnia pragniemy zobaczyć wyselekcjonowane bajki, innego programy dokumentalne. W internecie znajdziemy różne serwisy, gdzie możemy obejrzeć filmy online. Jaki jednak jest najlepszy portal do oglądania filmów online? Czemu lubimy oglądać filmy fabularne? Która platforma oferuje nam darmowe filmy online np. z lektorem?

Czemu lubimy oglądać filmy?

Dlaczego tak wielu widzów czerpie satysfakcję z oglądania filmu czy serialu? Z całą pewnością poznawanie różnych światów i historii, prezentowanych w postaci różnych tytułów, nie tylko przenosi nas do innego, nieraz cudownego świata, ale także pozwala nam spełnić tę wyjątkową potrzebę ludzkiego voyeryzmu. Swoiste podglądanie innych mamy we krwi. Zawsze ciekawi co dzieje się u sąsiada za ścianą, przekładamy te potrzeby na medium, które zapewnia nam ową potrzebę w sposób nieco bardziej cywilizowany i niekontrowersyjny.

W zależności od upodobań, doświadczeń czy nawet potrzeb, każdy z nas wybiera takie tytuły i materiały z celuloidu, które coś nam dadzą. Rozbawią, wzruszą, zaintrygują, nauczą czegoś. Bardzo często film wypełnia nasze osobiste tęsknoty. Czasami, gdy np. brak nam czułości, lubimy spojrzeć na romantyczne komedie, aby rozmarzyć się nad swoją przyszłością.

Jest tyle materiałów do obejrzenia! Filmy, seriale, dokumenty. Oglądanie filmów jest proste, a obok czytania książek stanowi jedną z bardziej popularnych form rozrywki, sposobu życia czy hobby. Nie jest tutaj istotne czy jest to komedia, melodramat, thriller, różnego rodzaju dramaty obyczajowe czy produkcje dla dzieci. We wszelkich formach filmowych możemy znaleźć coś, czego w danej chwili nam potrzeba.

Gdzie obejrzeć filmy i seriale online

Kiedyś, aby obejrzeć film, należało udać się do kina. To właśnie w kinie poznawaliśmy wielkie historie i duże formaty. W kinie wiele osób poznawało świat i z kina ma najlepsze wspomnienia z młodości. Z biegiem czasu, potrzebę na oglądanie obrazów, zapewniły nam kanały w telewizji, których z roku na rok było coraz więcej. Gdy natomiast pojawił się Internet, filmy stały się nieco bardziej powszechne.

Początkowo, sporą furorę zrobił np. serwis Youtube, ale przez ochronę praw autorskich i ograniczony format, w serwisie nie było miejsca na długie filmy. Zrobiło to miejsca dla innych form i platform, na których produkcje filmowe czy seriale mogły znaleźć swoje miejsce.

W Polsce do popularnych miejsc należą płatne seriwsy streamingowe i serwisy vod takie jak Player, Ipla, znany na całym świecie Netflix. I chociaż biblioteka filmów oferowane przez te miejsca może być niezwykle bogata, brakowało miejsca, gdzie można by obejrzeć filmy za darmo, bez konieczności wykupowania miesięcznej subskrypcji.

W świadomości wielu wielbicieli formatu filmowego pozostają zatem serwisy takie jak zalukaj czy cda, dostępne za darmo. Obecnie obie pozycje z listy posiadają bogaty katalog, ale wymagają rejestracji i dodatkowej opłaty.

Należy także pamiętać, że sam Internet pełen jest miejsc i możliwości, gdzie można obejrzeć filmy w sposób nielegalny. Polskie prawo walczy cyklicznie z serwisami, udostępniającymi filmy bez wymaganych pozwoleń, narażające swoich użytkowników na konsekwencje prawne.

Serwisy nie tylko takie jak torenty, ale także platformy, które skupiają użytkowników, którzy wymieniają się niejako filmami naraża ich na złamanie prawa. Wedle niego bowiem, jeśli sami ściągniemy film z internetu i obejrzymy go w domu z ukochanym lub ze znajomymi nie jest jeszcze niczym złym. Jednak karalne jest udostępnianie publiczne takiego materiału. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność, gdy chcemy skorzystać z opcji oglądania filmów w sieci. Nigdy nie wiadomo, kiedy do twojego domu zapuka policja czy prokurator z żądaniem okazania nośnika w postaci komputera.

Oczywiście, jeśli pobierzesz jeden film raczej nie masz się czym martwić, jednak w przypadku notorycznego korzystania z serwisów niedozwolonych, które nie szanują własności intelektualnej twórców, chwilowa radość z korzystania może dość szybko prysnąć.

Darmowy dostęp do serwisu z filmami hitem internetu

Obok wspomnianych miejsc, gdzie możesz oglądać swoje ulubione filmy i seriale, znajduje się także serwis eKino.

Filmy na życzenie prosto z sieci to marzenie wielu wielbicieli kina. Różne kanały dostępu i prostota. Dzięki eKino możesz oglądać swoje ulubione produkcje bez wychodzenia z domu. Nie musisz się martwić łamaniem prawa, gdyż dostępne tu filmy nie są pirackie i pochodzą jedynie z legalnego źródła.

Rejestrując się w serwisie, otrzymujesz proste zasady korzystania z niego. Po zalogowaniu się każdy użytkownik, zyskuje dostęp do bazy filmów oraz informacji o miejscu legalnego miejsca do obejrzenia wybranego tytułu.

Ekino daje możliwość dostępu do tzw. legalnej kultury bez obawy, że poniesiemy przykre konsekwencje prawne.

Wybierając eKino dostajesz wysoką jakość i możliwość znalezienia tego, czego aktualnie szukasz.