Ciekawostki o serialu „Świat według Kiepskich”

Świat według Kiepskich to serial emitowany na antenie Polsat od dnia 16.03.1999 roku. W tym roku serial obchodzi 23 urodziny. Cały koncept serialu został oparty na amerykańskim serialu Świat według Bundych, ale był przedstawiony w polskich realiach.

O Świecie według Kiepskich

Jest to polski serial komediowy, w którym grają polscy aktorzy. Tak jak grającego głównego bohatera Ferdynanda Kiepskiego gra Andrzej Grabowski. Inni aktorzy to m.in. Marzena Kipiel-Sztuka, Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski, Renata Pałys, Barbara Mularczyk, Bartosz Żukowski i wiele innych znanych polskich aktorów.

CIEKAWOSTKI O SERIALU ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH

1. Na początku główną rolę Ferdka miał zagrać Andrzej Gałła, ale stwierdzono, że jest zbyt znany. Wtedy znaleźli Andrzeja Grabowskiego, który świetnie wcielił się w głównego bohatera.

2. Ferdynand nie miał mieć na imię Ferdynand tylko Ludwik, ale Andrzej Grabowski stwierdził, że nie podoba się mu to imię i zaproponował Ferdek, które świetnie wpasowało w klimat serialu.

3. Marzena Kipa-Sztuka serialowa żona Halinka, była przymierzana do roli Heleny Paździoch.

4. Marian Janos Krawczyk był przymierzany do roli Waldusia ale, jednak zrezygnował ze względu na inne plany zawodowe.

5.  Anna Majchrzak zrezygnowała z roli Halinki ze względu na przeprowadzkę do innego miasta. A przypomnijmy, że serial kręcono we Wrocławiu – szczegóły sprawdzisz na WroclawInfo.pl.

6. Pierwszy tytuł serialu miał brzmieć, jednak oficjalnie serial ten został nazwany jako Świat Według Kiepskich.

7. Sceny w plenerze wyglądają zbyt sztucznie, a to za sprawą tego, że wykorzystywane są greenboxy albo blueboxy.

8. W kamienicy znajdują się dwa pustostany, które jedno sąsiaduje z mieszkaniem Paździocha a drugie jest owiane tajemnicą.

9. Widok z okna z mieszkania zmienia się wielokrotnie mimo tego, że nigdy nie zmieniali miejsca zamieszkania.

10. Kamienica, w której mieszkają bohaterowie znajduje się na ulicy Ćwiartki 3/4.

11. Odcinki nr 1-282 wyreżyserował Okił Khamidov, jednak po odejściu filmowca, jego rolę reżyserki przejął Patrick Yoka, który jest dotychczasowym scenarzystą.

12. Babka Kiepska, odgrywała rolę przez Krystynę Feldman była obecna od początku do odcina pod tytułem „Lita Mariana”.

13. Ulubiony trunek Ferdka Mocny Full to piwo Tatra z etykietą Mocny Full.

14. Serial początkowo nagrywany był na ulicy Podwale we Wrocławiu a od 77 odcinki odbywały się w studio, a widok z okna jest emitowany z komputera.

15. Najkrótszy odcinek serialu trwał tylko 18 minut „Mistrz podrobów”. Tak obecnie odcinki mają równą długość 22 minuty.

Warto dodać, że już teraz telewizja Polsat zakończyła emisję serialu „Świat Według Kiepskich”. Serial doczekał się 34 sezonów i 600 odcinków. Na tą decyzje wpłynęło kilka czynników, aby serial się zakończył a mianowicie m.in. śmierć bohaterów serialu, a więc Dariusza Gnatowskiego zwanego Boczek i Ryszarda Kotysa, a więc Paździocha.