Rozwój technologii miał ogromny wpływ na nasz wypoczynek i rozrywkę. Przed laty, jeśli chcieliśmy zobaczyć film, mieliśmy jedynie możliwość pójścia do kina, co najwyżej kupienia lub wypożyczenia kasety VHS, ale na dobre i na złe zmieniły się nasze wzorce konsumpcji. Obecnie panuje powszechna tendencja do natychmiastowości i oczywiście oferta również się zwielokrotniła. Świadczą o tym takie platformy jak Netflix, które zawsze są w stanie zaoferować nam szeroki wachlarz hitów filmowych.

1. Powolna aktualizacja

 

Jednym z aspektów, który przeszkadza niektórym użytkownikom jest to, że aktualizacje treści nie są natychmiastowe. Na przykład, jeśli istnieje serial telewizyjny, który kochasz lub film, który właśnie został wydany i chcesz go obejrzeć na Netflix, może to nie być natychmiastowe. Jeśli chcesz zoabczyć te treści na platformie będziesz musiał poczekać jakiś czas.

2. Zawartość według lokalizacji

Zawartość platformy różni się w zależności od regionu, w którym mieszkasz, dając Ci większy lub mniejszy dostęp do oferty w zależności od Twojej lokalizacji. Jeśli mieszkasz na przykład w Stanach Zjednoczonych, wybór treści będzie wysoki i świetnej jakości, ale jeśli nie, możesz nie mieć treści, które chcesz zobaczyć, lub możesz być zirytowany, że nie masz więcej dostępnych programów.

Jest jednak dobra wiadomość: istnieje vpn, który pozwala na oglądanie treści Netflixa z USA, czyli największej biblioteki platformy. Konfiguracja zajmuje nie więcej niż 5 minut i program ten może być zainstalowany na komputerze (Mac/Windows/Linux), smartfonie lub tablecie.

3. Seriale dubbingowane lub seriale bez napisów

To kolejna wada tej platformy: niektórzy użytkownicy skarżą się, że niektóre treści są dubbingowane, a nie w oryginalnym języku, co w rzeczywistości jest doceniane przez większość. Istnieje również możliwość, że niektóre treści nie posiadają napisów, co jest dużym problemem. Wyobraź sobie, że znajdujesz swój ulubiony serial, ale jego oryginalny język jest inny niż twój język ojczysty, więc nic nie rozumiesz i potrzebujesz napisów, ale ten serial ich po prostu nie ma. Wielkie rozczarowanie!

Niemniej jednak platforma Netflix oferuje także wiele zalet. Poznaj je wszystkie w osobnym artykule: https://www.kinowo.pl/jakie-zalety-ma-netflix