Ślubny film- pamiątka, która zostaje w rodzinie na długie lata

Ślub i wesele to tak podniosłe i wyjątkowe chwile, że z pewnością wymagają utrwalenia. Pomóc w ich lepszym zapamiętaniu mogą nowoczesne technologie. To za ich sprawą zostaną zaakcentowane podczas ceremonii kościelnej i wesela tylko te momenty, na których nagranie zgodzą się Państwo Młodzi.

Jakie fragmenty ze ślubu zwykle są uwieczniane na taśmie filmowej lub w obiektywie aparatu?

Na pewno dobrym pomysłem na film ślubny jest nagranie momentu, w którym przyszli małżonkowie otrzymują błogosławieństwo od swoich rodziców. To takie preludium przedślubne i doskonała pamiątka. Na kasecie ślubnej nie może oczywiście zabraknąć fragmentu, w którym małżonkowie mówią sobie sakramentalne tak. Bez tej sceny ta cała dokumentacja wizualna nie miałaby w ogóle sensu.

W filmie ślubnym powinien także zostać uchwycony pierwszy taniec Pary Młodej. Przydałoby się, aby znalazł się na nim także moment, w którym zarejestrowano, które z małżonków otrzymało w swoim kieliszku wodę, a które musiało przełknąć weselną wódkę. To bardzo wesoła i humorystyczna scena, zwłaszcza gdy alkohol trafi w ręce abstynentów. W obiektywie aparatu bądź kamerze muszą znaleźć się oczepiny. Tak doskonałej zabawy i tylu ciekawych wydarzeń nie ma żadna inna część wesela.

Sesja ślubna- pamiątka, która zostaje na długie lata

Kamera i zdjęcia z wesela to nie jedyny sposób, aby uczcić ten magiczny dzień. Równie silne wrażenia i wspomnienia dostarcza sesja ślubna u fotografa. Jej niewątpliwą zaletą jest to, iż odbywa się pod okiem wykwalifikowanego operatora obrazu w naprawdę urokliwym plenerze.

Oczywiście w jej trakcie małżonkowie są elegancko ubrani. Pan Młody ma na sobie, a jakże ślubny garnitur, natomiast Panna Młoda urzeka obiektyw aparatu, mając na sobie suknię ślubną i dobrze dobrany makijaż oraz starannie przygotowane uczesanie. Sesja ślubna to zazwyczaj najmilszy i najbardziej relaksujący moment wesela, gdyż na młodych nie ciąży już absolutnie żadna presja otoczenia ani paraliżujący stres.

Film ślubny- dlaczego warto go mieć?

Warto nakręcić film ślubny, a choćby dlatego, że to jest namacalna pamiątka, tego, że ten dzień w ogóle miał miejsce. Film ślubny to także doskonały pretekst, żeby utrwalić wizualnie, jak wyjątkowo i elegancko prezentowała się w dniu zaślubin Para Młoda. Wreszcie film ślubny to taki wehikuł czasu. A to dlatego, że można go także obejrzeć po wielu latach trwania małżeństwa. I prawdopodobnie będzie on równie wzruszający, jak podczas pierwszej emisji- zaraz po otrzymaniu go od operatorów filmujących nasze wesele.